جلسه انجمن کتابخانه های عمومی

به ریاست سعیدی معاون فرماندار شهرستان دهاقان با حضور اعضای محترم ادارات مربوطه برگزار شد. 🔸سعیدی با اشاره به تشکیل اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در سال ۱۴۰۲ و استفاده از ظرفیت های سخت افزاری و نرم افزاری گفت: با توجه به ظرفیت های خوبی که در حوزه کتابخانه شهرستان وجود دارد. انشالله […]

به ریاست سعیدی معاون فرماندار شهرستان دهاقان با حضور اعضای محترم ادارات مربوطه برگزار شد.
🔸سعیدی با اشاره به تشکیل اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در سال ۱۴۰۲ و استفاده از ظرفیت های سخت افزاری و نرم افزاری گفت: با توجه به ظرفیت های خوبی که در حوزه کتابخانه شهرستان وجود دارد.
انشالله بتوانیم در راستای بالا بردن سرانه مطالعه و استفاده نسل جوان از این ظرفیت و مخصوصا تشویق و ترغیب جوانان به مطالعه در سطح شهرستان برنامه ریزی های خوبی را داشته باشیم.
🔸سعیدی به کمرنگ شدن سرانه مطالعه اظهار داشت: علیرغم مشکلاتی که در حوزه های مختلف داریم متاسفانه فضای رسانه باعث شد که دسترسی جوانان ها به سرانه مطالعه کم شود.
🔸سعیدی به برپایی نمایشگاه کتاب تهران و استقبال مردم گفت: بعد از چند سال سخت کرونا و امسال شاهد اتفاقات خوبی در نمایشگاه کتاب داشتیم که این استقبال را به فال نیک می‌گیریم.
🔸سعیدی به کتاب های مرجع در کتابخانه‌ها اشاره کرد:حجم وسیعی ازکتاب در اختیار داریم که در کتابخانه های اصفهان هم وجود ندارد.
🔸سعیدی به زمینه حضور و تشویق جوانان برای از کتاب گفت:ما وظیفه داریم که نسبت به حفظ و حراست و استفاده بهینه از این ظرفیتی که در شهرستان است؛انشالله باید زمینه را برای حضور و تشویق جوانان جهت استفاده از کتاب و این سرمایه ملی فراهم کنیم و حتی میطلبد که سرمایه گذاری انجام شود.
🔸سعیدی درادامه به حضور همکاری دستگاه های متولی فرهنگی شهرستان تاکید کرد: قطعا تلاش همگان در این حوزه می طلبد تا با تشکیل اتاق فکر و بومی سازی تلاش شبانه‌روزی اعضای محترم کتابخانه‌ها اداره ارشاد اسلامی و اداره آموزش و پرورش بتوانند نسبت به تشویق و ترغیب جوانان در کتابخانه‌ها اقدام جدی کنند.
🔸سعیدی با اشاره به افزایش ردیف اعتبارات دستگاه های فرهنگی افزود : در تلاش هستیم،سال ۱۴۰۲ از طریق سازمان برنامه و بودجه میزان اعتبارات نسبت به سال گذشته در شهرستان بیشتر شود .
🔸وی درادامه به گفت: مسئله و دغدغه های فرهنگی برای شهرستان دهاقان از اولویت ها است .
🔸سعیدی در ارتباط با مباحث فرهنگی و پیشرفت شهرستان دهاقان اظهار داشت:ما باید در مباحث فرهنگی و آشنایی جوانان با سبک زندگی اسلامی و دفاع از ارزش های اسلامی مانند فرهنگ ما در سطح شهرستان هزینه کنیم سرمایه گذاری کنیم.
🔸ورپشتی بخشدار مرکزی شهرستان دهاقان در ارتباط با حمایت در حوزه های فرهنگی و کتابخانه روستاها تاکید کرد:
ازهمین جا این قول را می دهیم که هر گونه فعالیت فرهنگی که توانایی انجام آن را داشته باشید، از طریق منابع مالی آن را تهیه می کنیم و درکنار شما خواهیم بود.

🔸در ادامه جهانشاهی گزارشی از روند وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان و فعالیت ها و اقداماتی که در سال ۱۴۰۲ انجام شده است را ارائه نمود و گفت:
۴ باب کتابخانه نهادین با ۲۲۰۰عضو فعال دراین حوزه داریم.
۱۱۱۲۱۵ جلد کتاب و۱۷۴۸۷ نسخه نشریات در سال ۱۴۰۱ و ۶۴۴۲جلد ‌کتاب که به مجموعه کتابخانه اضافه شده است
۲۱۴۶ نسخه کتاب توسط نهاد های کتابخانه های عمومی کشور خریداری شده است.
۴۲۹۶ جلد کتاب توسط شهروندان ناشران و خیرین و نویسندگان در طرح های مختلف به کتابخانه های شهرستان اضافه شده است.
در سال ۱۴۰۱ شهروندان دهاقان
۳۴۳۴۰ جلد کتاب به امانت بردند.
درحوزه فرهنگی۶۶ مسابقه در شهرستان انجام شده است.
۵۴نشست معرفی کتاب ،محفل قرآنی و نهج البلاغه حداقل هر نشست با ۱۲ هزار نفر ثبت شده است.
برگزاری ۴۷ برنامه برنامه مناسبتی
۲جلسه انجمن
۴مرحله میز خدمت
۲ مورد نمایشگاه کتاب و نمایشگاه صنایع دستی
کارگاه خوشنویسی
دوره تربیت مربی مهدکودک
یک دوره آموزشی بلایای طبیعی و زلزله با همکاری هلال احمر برای کتابداران شهرستان دهاقان
دوره قصه گویی و داستان نویسی و رباتیک
محافل شعر و ادب انجمن ادبی ققنوس و انجمن ادبی اقاقیا و آموزش غذاهای سنتی و خانگی
نشست توانخواهان و بانوان کارآفرین بهزیستی.
🔻در پایان هر کدام از اعضای ادارات راهکارها دغدغه ها و انتظارات خود را جهت توسعه فرهنگ و هنر شهرستان دهاقان ارائه نمودند .

برچسب ها :
مطالب مشابه

📸گزارش تصویری صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی با حضور نماینده عالی دولت در شهرستان دهاقان 🔸به گزارش روابط عمومی فرمانداری دهاقان؛ به مناسبت هفته نیروی انتظامی، مراسم صبحگاه مشترک باحضور علی جمشیدیان فرماندار دهاقان ،حامد فرخ معاون فرماندار، محمدجعفر ورپشتی بخشدار مرکزی، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان، اعضای شورای تامین، مسئولین ادارات، خانواده معظم شهدا […]

۱۶ مهر ۱۴۰۲

📸گزارش تصویری ویژه برنامه گرامیداشت شهدای آتش‌نشان و مانور عملیاتی در شهر دهاقان 🔸به گزارش روابط عمومی فرمانداری دهاقان؛ ویژه برنامه گرامیداشت شهدای آتش‌نشان همراه بامانور عملیاتی درشهر دهاقان،با حضور علی جمشیدیان فرماندار شهرستان دهاقان حامد فرخ معاون فرماندار محمد جعفر ورپشتی بخشدار مرکزی،مطهری حراست فرمانداری، سرهنگ آقایی فرمانده بسیج،رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر […]

۱۲ مهر ۱۴۰۲

📸گزارش تصویری 🔹آیین گشایش نمایشگاه ناحیه ای پایگاه های اُسوه ناحیه بسیج و دفاع مقدس با حضور فرماندار شهرستان دهاقان 🔸به گزارش روابط عمومی فرمانداری دهاقان، به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه ناحیه ای پایگاه های اسوه ناحیه بسیج با حضور علی جمشیدیان فرماندار شهرستان دهاقان، حامد فرخ معاون فرماندار سرهنگ آقایی فرمانده بسیج و […]

۱۰ مهر ۱۴۰۲

📸گزارش تصویری نشست شورای هماهنگی ترافیک شهرستان دهاقان 📝به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهاقان؛‌ نشست شورای ترافیک شهرستان دهاقان در محل فرمانداری به ریاست  حامد فرخ معاون فرماندار و با حضور اعضای محترم شورای هماهنگی ترافیک در سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد. 🔸حامد فرخ ضمن خوش آمدگویی و تشکر از زحمات دهیاران و شهرداران […]

۹ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − سه =