منابع در اختیار کمیته امداد شهرستان کافی نیست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهاقان، صبح امروز مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ جلسه ای با حضور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان و هیئت همراه، فرماندار شهرستان دهاقان و مدیران مربوط شهرستان دهاقان در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار گردید. در ابتدای این جلسه، جناب آقای میرزایی مدیر کمیته امداد شهرستان دهاقان در شرح […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهاقان، صبح امروز مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ جلسه ای با حضور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان و هیئت همراه، فرماندار شهرستان دهاقان و مدیران مربوط شهرستان دهاقان در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه، جناب آقای میرزایی مدیر کمیته امداد شهرستان دهاقان در شرح فعالیت های شهرستان گفت: کمیته امداد نهادی است پوشش دهنده و به همین منظور هر نیازمندی که از طریق بخشداری یا شهرداری به ما معرفی شود با پاسخ مثبت روبرو می‌شود.

وی افزود؛ تعداد هزار و هشتصد خانواده تحت پوشش کمیته امداد داریم که از این بین حدود دویست خانواده را خانواده‌های معتادین شامل می‌شود.

ایشان خاطر نشان کرد؛ در سال ۱۴۰۱، سیصد و شصت و پنج فرصت شغلی برای افراد تحت پوشش ایجاد شده‌است.

وی در ادامه تاکید کرد؛ هزینه هر متر مسکن حدود ده میلیون تومان می‌باشد و اگر کمک خیرین نباشد کمیته امداد به‌تنهایی نمی‌تواند در حوزه مسکن محرومین اقدامی صورت دهد.
وی همچنین افزود؛ تعداد پانصد صندوق صدقه فعال در شهرستان دهاقان داریم که به توفیق الهی و با همدلی مردم شهرستان کمک شایانی برای کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان است.

 

مهندس جمشیدیان فرماندار شهرستان دهاقان در  ادامه این جلسه گفت: امسال کمیته امداد دهک بندی را ملاک قرار داد که این اقدام مبنای صحیحی برای تحت پوشش قرار گرفتن افراد نمی‌باشد و خواهشمندیم پیگیری شود و نوع دهک بندی مورد مطالعه مجدد قرار گیرد.

وی افزود: در سال‌های اخیر مردم شهرستان دهاقان براثر خشک‌سالی با مشکلات عدیده ای روبرو شده اند.
ایشان با تاکید برا اینکه کمیته امداد شهرستان دهاقان در حوزه اشتغال زایی کارهای بسیار خوبی انجام داده است، افزود؛ با این حال منابع در اختیار کمیته امداد کافی نیست، که نیازمند نگاه ویژه جناب مدیرکل می‌باشد.

 

جناب دکتر زارع مدیرکل کمیته امداد امام‌خمینی(ره) اصفهان، در ادامه‌ی این جلسه افزود: امروزه کمیته امداد با حمایت‌های دولتی جزو موفق ترین نهادها می‌باشد. در نظام اسلامی خدمت به مردم توفیقی است که نصیب هر کسی نمی‌شود.

وی افزود؛ در شهرستان دهاقان حدود ده درصد از افراد تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی می‌باشند.
و در مجموع در شهرستان دهاقان تمامی صدقات در سال حدود هفتصد میلیون تومان می‌باشد که در مقابل به صورت ماهانه یک میلیارد و صد میلیون تومان مستمری به افراد شهرستان پرداخت می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد؛ ما مشکل تأمین جهیزیه نداریم و هر کس به کمیته امداد شهرستان مراجعه کند، در تأمین جهیزیه به ایشان کمک می‌شود.

ایشان تاکید کردند؛ متاسفانه تعدادی از بانک‌های شهرستان به تسهیلات ارسال شده توسط کمیته امداد پاسخ مثبت نمی‌دهند!

وی در انتها تاکید کرد؛ برای اشتغال در سال آینده، شهرستان دهاقان به‌صورت ویژه دیده می‌شود و ما آمادگی همکاری حداکثری با دستگاه‌های شهرستان را داریم.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط‌عمومی فرمانداری شهرستان دهاقان، علی جمشیدیان و محمدجعفر ورپشتی، فرماندار و بخشدار بخش مرکزی شهرستان دهاقان در اولین روز سال ۱۴۰۲ به دیدار کارکنان ادارات خدمات رسان رفتند . در این دیدار که از ادارات خدمات رسان، بیمارستان، هلال‌احمر و ایستگاه کمپ مسافران نوروزی انجام پذیرفت، فرماندار و بخشدار بخش مرکزی ضمن تبریک […]

۱ فروردین ۱۴۰۲

با توجه به مشکلاتی که در تهیه گاز مایع برای شهروندان به وجود آمده بود، احمد رحمتی بیان داشت: طرح توزیع الکترونیک گاز مایع تکلیف قانونی است که مجلس محترم در قانون بودجه ۱۴۰۱بر عهده وزارت نفت (شرکت ملی پخش فرآوردههای نفتی ) گذاشته ودر آینده نزدیک در سراسر ایران لازم الاجراست و تمامی واحد […]

۲۶ اسفند ۱۴۰۱

به گزارش روابط‌عمومی فرمانداری شهرستان دهاقان، فعالان ورزشی و ورزشکاران سالن شهدا و کوثر شهر دهاقان در دیداری از اقدام فرمانداری برای نوسازی تجهیزات ورزشگاه تقدیر و تشکر به عمل آوردند.   مهندس جمشیدیان فرماندار شهرستان دهاقان، در این دیدار تاکید نمود، نگاه مجموعه فرمانداری شهرستان به حوزه ورزش همواره دغدغه مندانه بوده است؛ و […]

۲۶ اسفند ۱۴۰۱

  هر آن کس خدمت جانان به جان کرد به گیتی نام خود را جاودان کرد   نامیدن یک روز از روزهای سال به نام شهردار نشان دهنده اهمیت نقش شهردار در تبیین و تنظیم فرهنگ شهر نشینی ،اداره شهر و اجرای پروژه های عمرانی و شهر سازی برای توسعه و پیشرفت شهر است . […]

۲۵ اسفند ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − نه =