شهرستان دهاقان پیشرو در تولیدات گلخانه‌ای کشور

            کشت گلخانه‌ای به معنای کاشت و پرورش یا نگهداری از محصولات در یک محیط سربسته و کنترل شده است تا بازدهی آن بالاتر باشد. پرورش گل و گیاه، میوه و سبزیجات در گلخانه از جوانب مختلف، مقرون به صرفه است. با استفاده از روش‌های متنوع کشت گلخانه‌ای می‌توان محصولاتی […]

 

 


 

 


 

 

کشت گلخانه‌ای به معنای کاشت و پرورش یا نگهداری از محصولات در یک محیط سربسته و کنترل شده است تا بازدهی آن بالاتر باشد. پرورش گل و گیاه، میوه و سبزیجات در گلخانه از جوانب مختلف، مقرون به صرفه است. با استفاده از روش‌های متنوع کشت گلخانه‌ای می‌توان محصولاتی را پرورش داد که حتی خارج از فصل هم در دسترس باشند.

یکی از مسائلی که کشاورزان را به سمت کشت‌های گلخانه‌ای کشانده مسأله کم آبی است، کشت گلخانه‌ای با توجه به جلوگیری از هدر رفت آب از طریق تبخیر و با روش‌های آبیاری نوین، نسبت به روش معمولِ کشت به مقدار آب کمتری احتیاج دارد. طی سال‌های گذشته کشت گلخانه‌ای به دلایل مختلف از جمله استمرار خشکسالی در کشورمان گسترش یافته است.

شهرستان دهاقان از گذشته تاکنون در تولید محصولات گلخانه‌ای موفق بوده و این منطقه به عنوان مهد گلخانه‌های کشور مطرح است، زیرا در این زمینه بسیار مستعد و پیشرفت داشته و همچنین نخستین گلخانه‌های استان اصفهان در این شهرستان راه‌اندازی شده است.

محصولات گلخانه‌ای دهاقان به سبب کیفیت مناسب به کشور‌های خاورمیانه صادر می‌شود و در کشور حرف نخست را در این زمینه می‌زند. بازار روسیه به سبب سود خوب از جمله مقاصد صادراتی دارای اولویت برای گلخانه‌داران دهاقانی است.

۱۲ واحد سورتینگ محصولات گلخانه‌ای در سطح شهرستان فعال است، ۷۰ درصد محصولات گلخانه‌ای شهرستان در این واحدهای سورتینگ جداسازی و بسته‌بندی می‌شود.

با توجه این‌که دهاقان از گذشته تاکنون در تولید محصولات گلخانه‌ای ممتاز و موفق بوده است؛ انتظار می‌رود مطالبات به حق فعالان این صنعت تحقق یابد تا بتوانند به صورت قوی و مطلوب به نقش‌آفرینی در سنگر تولید ادامه دهند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

  به نام خداوند بهار آفرین سال نو با نسیم جان‌نواز بهاری، دست عنایت خداست که دیگر بار دل و جان ما را به فردایی روشن نوید می‌دهد و سال گذشته با یادگارانی از تلاش‌های ما به خاطرات می‌پیوندد.  آمدن نوروز و آغاز فصل بهار، سرشار از نشانه‌های خداوند متعال است که در طول زندگی […]

۱ فروردین ۱۴۰۲
۲۹ اسفند ۱۴۰۱
پنجشنبه های پیگیری ارسال سوژه های پیگیری پنج شنبه ها عنوان سوژه*سوژه را شرح دهید*سوژه در کدام محل واقع شده است ؟*شهر دهاقانشهر گلشندر حوزه بخشآدرس سوژه را وارد نمایید* خیابان اضافه آدرس تصویر یا ویدیو ای از سوژه ارسال نمایید فایل ها را به اینجا بکشید انواع فایل های مجاز : mp4, jpg, png. [...]
۱۳ اسفند ۱۴۰۱

هم شهرستانی های گرامی برای ملاقات با فرماندار می توانند در روز های شنبه از ساعت ۸ صبح با تماس با شماره ۵۳۳۳۵۸۰۱-۰۳۱ و شماره گیری شماره داخلی ۴۱ و یا با مراجعه به همین صفحه در ساعت مذکور  برای ثبت درخواست خود اقدام فرمایند.   کارشناس ملاقلات های مردمی در فرمانداری شهرستان دهاقان : […]

۱۰ اسفند ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − یک =