شهرستان دهاقان پیشرو در تولیدات گلخانه‌ای کشور

            کشت گلخانه‌ای به معنای کاشت و پرورش یا نگهداری از محصولات در یک محیط سربسته و کنترل شده است تا بازدهی آن بالاتر باشد. پرورش گل و گیاه، میوه و سبزیجات در گلخانه از جوانب مختلف، مقرون به صرفه است. با استفاده از روش‌های متنوع کشت گلخانه‌ای می‌توان محصولاتی […]

 

 


 

 


 

 

کشت گلخانه‌ای به معنای کاشت و پرورش یا نگهداری از محصولات در یک محیط سربسته و کنترل شده است تا بازدهی آن بالاتر باشد. پرورش گل و گیاه، میوه و سبزیجات در گلخانه از جوانب مختلف، مقرون به صرفه است. با استفاده از روش‌های متنوع کشت گلخانه‌ای می‌توان محصولاتی را پرورش داد که حتی خارج از فصل هم در دسترس باشند.

یکی از مسائلی که کشاورزان را به سمت کشت‌های گلخانه‌ای کشانده مسأله کم آبی است، کشت گلخانه‌ای با توجه به جلوگیری از هدر رفت آب از طریق تبخیر و با روش‌های آبیاری نوین، نسبت به روش معمولِ کشت به مقدار آب کمتری احتیاج دارد. طی سال‌های گذشته کشت گلخانه‌ای به دلایل مختلف از جمله استمرار خشکسالی در کشورمان گسترش یافته است.

شهرستان دهاقان از گذشته تاکنون در تولید محصولات گلخانه‌ای موفق بوده و این منطقه به عنوان مهد گلخانه‌های کشور مطرح است، زیرا در این زمینه بسیار مستعد و پیشرفت داشته و همچنین نخستین گلخانه‌های استان اصفهان در این شهرستان راه‌اندازی شده است.

محصولات گلخانه‌ای دهاقان به سبب کیفیت مناسب به کشور‌های خاورمیانه صادر می‌شود و در کشور حرف نخست را در این زمینه می‌زند. بازار روسیه به سبب سود خوب از جمله مقاصد صادراتی دارای اولویت برای گلخانه‌داران دهاقانی است.

۱۲ واحد سورتینگ محصولات گلخانه‌ای در سطح شهرستان فعال است، ۷۰ درصد محصولات گلخانه‌ای شهرستان در این واحدهای سورتینگ جداسازی و بسته‌بندی می‌شود.

با توجه این‌که دهاقان از گذشته تاکنون در تولید محصولات گلخانه‌ای ممتاز و موفق بوده است؛ انتظار می‌رود مطالبات به حق فعالان این صنعت تحقق یابد تا بتوانند به صورت قوی و مطلوب به نقش‌آفرینی در سنگر تولید ادامه دهند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

پخش زنده برنامه”بازتاب” با حضور علی جمشیدیان فرماندار شهرستان دهاقان از شبکه استانی اصفهان  

۱۶ تیر ۱۴۰۲

  ارتباط تلفنی مردمی با مدیرکل بیمه سلامت استان جناب آقای دکتر صفاری  از طریق سامانه تلفنی سامد(۱۱۱) زمان: سه شنبه ۳۰ خرداد ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۱ الی ۱۲ 🔹سامانه ارتباط مردم با دولت (سامد) به نشانی http://www.111.ir وبا هدف پاسخگویی مستقیم دستگاه ها و سازمان های کشور از طریق سامانه الکترونیکی و تلفنی، این […]

۲۸ تیر ۱۴۰۲

 گزارش تصویری چهره به چهره روز گذشته، دوشنبه ۱ خرداد ماه۱۴۰۲-ملاقات عمومی-مردمی با  علی جمشیدیان فرماندار شهرستان دهاقان برگزار گردید . علی جمشیدیان فرماندار شهرستان دهاقان روز دوشنبه به صورت چهره به چهره با مراجعین ملاقات و ضمن پاسخگویی به مطالبات مطرح شده، موارد را جهت پیگیری و به سایر مسئولین مربوطه ارجاع نمود. علاوه […]

۳ خرداد ۱۴۰۲

🎥ببینید مهندس علی جمشیدیان فرماندار شهرستان دهاقان با صدور پیام تصویری، فرا رسیدن دوازدهم اُردیبهشت ماه ، روز معلم را به معلمین شهرستان دهاقان تبریک گفت🌹 ۱۴۰۲/۲/۱۱

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − پنج =