آیین بهره برداری از پروژه های بنیاد برکت با حضور مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)  استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهاقان، عصر امروز  با حضور مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)  استان اصفهان و مسؤولین شهرستان دهاقان ، آیین بهره‌برداری از پروژه‌های بنیاد برکت در این شهرستان برگزار شد.   تورج حاجی‌رحیمیان ، مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام  (ره) استان اصفهان در گفت‌و گو با خبرنگار […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهاقان، عصر امروز  با حضور مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)  استان اصفهان و مسؤولین شهرستان دهاقان ، آیین بهره‌برداری از پروژه‌های بنیاد برکت در این شهرستان برگزار شد.

 

تورج حاجی‌رحیمیان ، مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام  (ره) استان اصفهان در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در دهاقان با بیان این‌که هم افزایی خوبی  را در شهرستان دهاقان شاهد هستیم اظهار داشت: در انجام کار در این شهرستان به نظر می‌رسد  در وضعیت خیلی مطلوبی قرار داریم و کار دغدغه‌مند انجام می‌شود.

وی ادامه داد : بنیاد برکت ، کارهای زیر ساختی را در دستور کار قرار داده است و با همکاری گروه‌های جهادی اقدام به ساخت مدرسه ،مسجد،بیمارستان و خانه عالم می‌کند.

حاجی‌رحیمیان  با اشاره به فعالیت تسهیل‌گران بنیاد برکتت در شهرستان‌ها گفت : این تسهیل‌گران کارمند رسمی نیستند ولی با حضور در روستاها ضمن شناسایی  کار آفرینان  همکاری لازم را جهت بهره‌برداری از واحد  شغلی انجام می‌دهند، تسهیل‌گران گام به گام تولید کننده را همراهی می‌کنند و افرادی که تخصص لازم برای پیگیری و اخذ تسهیلات بانکی ندارند را ، توسط تسهیل‌گران راهنمایی می‌شوند تا  تسهیلات اخذ شود و اشتغال‌زایی لازم انجام شود.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام  (ره) استان اصفهان گفت : با توجه به مهاجرتی که بعضا از روستاها به کلان‌شهر ها شاهد هستیم ، تلاش ما بر این است که   روستاییان و  جامعه هدف مناطق محروم را توانمند کنیم تا  مهاجرت معکوس انجام شود.

وی ادامه داد : پویش اصلی بنیاد برکت  پویش به روستا بر می‌گردیم است و با همکاری تسهیل‌گران امیدواریم که  در انجام این پویش موفق عمل کنیم.

حاجی‌رحیمیان با اشاره به فعالیت بنیاد برکت در شهرستان دهاقان گفت : در دو سال اخیر ۲۴۸ طرح اشتغال‌زایی توسط بنیاد برکت در این شهرستان مورد حمایت قرار گرفته است  که بیش از ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات به صاحبان این طرح‌ها  پرداخت شده است.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام  (ره) استان اصفهان  افزود : با اجرای این طرح‌ها  زمینه اشتغال  بیش از ۷۰۰ نفر فراهم شده است.

علی جمشیدیان ، فرماندار شهرستان دهاقان نیز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در دهاقان گفت : با همکاری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) حمایت خوبی از کسب و کارهای خانگی که در کمترین زمان به نتیجه می‌رسد در شهرستان دهاقان صورت گرفته است، این‌که در بنیاد برکت هدف‌گذاری درستی انجام  و تسهیل‌گری برای دریافت تسهیلات و به نتیجه ‌رساندن طرح‌ها انجام می‌شود بسیار مهم و قابل  تحسین است.

وی ادامه داد : بعضی از تهسیلاتی که پرداخت می‌شود به نتیجه نمی‌رسد و  بعضا فرد دچار زیان می‌شود ، کاری که بنیاد برکت انجام می‌دهد این است که تسهیلات به فردی که واقعا  قصد اشتغال‌زایی و تولید  را دارد پرداخت شده  و در جای درستی هزینه می‌شود ، همچنین مراحل بانکی دریافت تسهیلات نیز توسط تسهیل‌گران این بنیاد  دنبال می‌شود.

جمشیدیان گفت : طرح‌هایی که نیاز به حمایت بیشتری دارند نیز توسط بنیاد برکت مورد حمایت قرار می‌گیرد و همان طور که  اسم این بنیاد برکت نامیده شده  واقعا تلاش با برکتی نیز در این راستا صورت می‌گیرد.

فرماندار شهرستان دهاقان خاطر نشان کرد : این تلاش‌ها در راستای عمل به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص مهاجرت معکوس به روستاها و حمایت از کسب و کارهای خانگی  در مناطق محروم  انجام می‌شود که امیدواریم در آینده شاهد رشد و پیشرفت این کسب و کارها در شهرها و روستاها باشیم.

 در این آیین پروژه‌های  نساجی  و گلخانه گل رز در روستای دزج، کارگاه تولیدی پوشاک در روستای همگین ، بوم گردی ، قلم‌زنی در روستای قمبوان و صنایع چوب در روستای پوده  با حضور  مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام  (ره) استان اصفهان  و مسؤولین شهرستان دهاقان به بهره‌برداری رسید.

مطالب مشابه

 گزارش تصویری چهره به چهره روز گذشته، دوشنبه ۱ خرداد ماه۱۴۰۲-ملاقات عمومی-مردمی با  علی جمشیدیان فرماندار شهرستان دهاقان برگزار گردید . علی جمشیدیان فرماندار شهرستان دهاقان روز دوشنبه به صورت چهره به چهره با مراجعین ملاقات و ضمن پاسخگویی به مطالبات مطرح شده، موارد را جهت پیگیری و به سایر مسئولین مربوطه ارجاع نمود. علاوه […]

۳ خرداد ۱۴۰۲

📌#علی_جمشیدیان در پیامی سوم خرداد سالروز فتح #خرمشهر را به محضر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و عموم مردم شهرستان #دهاقان تبریک گفت. 📝متن پیام به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم فتوحات ما در میادین جنگ، از جمله آزادی خرمشهر با تقوا امکان پذیر شد. مقام معظم رهبری(مدظله العالی) […]

۳ خرداد ۱۴۰۲

#علی_جمشیدیان فرماندار شهرستان #دهاقان خبر داد: توسعه ۷۰ هکتاری ناحیه صنعتی جمبزه به تصویب شورای برنامه ریزی استان رسید. 🌐 روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهاقان  

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

📌 جلسه ستاد برگزاری مناسبت های ملی و مذهبی پیش رو در شهرستان دهاقان با حضور اعضای محترم ستاد برگزار شد. 🔸سعیدی با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع و متناسب با هفته کرامت اظهار داشت: باید محوریت برنامه های در دست اقدام  پیرامون عفاف و حجاب باشد و نسبت به تقدیر و تشکر از […]

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 15 =