آیین تجلیل از اعضای شوراهای اسلامی شهرستان دهاقان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهاقان ،  آیین تجلیل از اعضای شوراهای اسلامی شهرستان برگزار گردید.   حجت‌الاسلام اصغر رضوانی امام جمعه شهر دهاقان در آیین تجلیل از اعضای شوراهای اسلامی شهرستان دهاقان ضمن تجلیل از فعالیت‌های اعضای شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر شهرستان اظهار داشت: بعضی امورات جاری کشور به صورت حکومتی […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهاقان ،  آیین تجلیل از اعضای شوراهای اسلامی شهرستان برگزار گردید.

 

حجت‌الاسلام اصغر رضوانی امام جمعه شهر دهاقان در آیین تجلیل از اعضای شوراهای اسلامی شهرستان دهاقان ضمن تجلیل از فعالیت‌های اعضای شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر شهرستان اظهار داشت: بعضی امورات جاری کشور به صورت حکومتی و دستوری سیاست‌گذاری شده و بر اجرا در سطح کشور ابلاغ می‌شود و بخشی نیز در اختیار شوراها که نماینده مردم هستند پیگیری و اجرا می‌شود.

وی با بیان این‌که شوراها در خط مقدم در حال انجام وظیفه هستند و در محدوده خود برای مسائل مختلف تصمیم‌گیری و خدمت‌رسانی می‌کنند گفت: اداره مسائل کف جامعه به مردم و نمایندگان آن‌ها که شوراها هستند واگذار شده است.

رضوانی با بیان این‌که شوراها باید برای حل مسائل کف جامعه تلاش کنند گفت: مشکلات نباید تن و روح مردم را بیازارد ، در این راستا استفاده از نظرات متخصصین در حوزه‌های مختلف باید در دستور کار اعضای شوراها باشد تا تصمیم عاقلانه و کارشناسی گرفته شود.

امام جمعه شهر دهاقان گفت: خدمت‌رسانی به مردم افق بسیار وسیعی دارد که خیر دنیا و آخرت را هم به دنبال خواهد داشت، اگر کسی صلاحیت لازم و توانایی ندارد حضور او در شورا یک خیانت محسوب می‌شود.

وی با بیان این‌که مشروعیت شوراهای اسلامی از قرآن است گفت: شوراها بر این اساس عنوان اسلامی را خود اختصاص داده‌اند و برای تحقق شورای اسلامی باید هر عضو شورا رنگ و بوی اسلامی در خود داشته باشد.

رضوانی در پایان خاطر نشان کرد : تصمیم شوراها و تلاش‌شان باید به دیانت مردم نیز کمک کند و خدای ناکرده باعث سردی از دین و نظام نشود.

علی جمشیدیان، فرماندار شهرستان دهاقان نیز در این آیین ضمن عرض قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و گرامی‌داشت روز شوراها گفت: فرصت‌های خدمت‌گذاری بسیار محدود است و خیلی سریع زمان خدمت به پایان می‌رسد.

وی افزود: اتخاذ بهترین تصمیم با مشورت با یک‌دیگر در زمان مناسب بسیار حائز اهمیت است، شوراهای اسلامی شهرستان فعالیت خود را به بهترین روش و با هماهنگی با سایر اعضای شورا انجام دهند تا اقدامات‌شان به هدف برسد.

 

جمشیدیان با تاکید بر مردم‌سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: شوراها نمایندگان مردم هستند و برای اجرای هر پروژه یا تصمیم باید مردم را از هدف آن کار مطلع کنند تا ضمن هماهنگی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای انجام فعالیت‌ها ، مردم نیز از عملکرد شوراها اظهار رضایت کنند.

فرماندار شهرستان دهاقان با بیان این‌که دهیاران و شهرداران بازوان اجرایی شوراها هستند گفت: دهیاران و شهردارانی که توسط شوراهای اسلامی تعیین می‌شوند، برای اجرای فعالیت‌ها و پروژه‌ها نیاز به حمایت دارند و بر همین اساس باید تعامل لازم با آن‌ها وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: مجموعه فرمانداری شهرستان نیز هر کمکی لازم باشد برای پیشبرد اهداف شوراها انجام خواهند داد تا خللی در انجام مصوباتی که منطقی است نداشته‌ باشیم.

جمشیدیان با اشاره به موضوع تبدیل روستاهای شمالی شهرستان به شهر گفت: انجام این موضوع در مرحله اول نیاز به توافق شوراهای اسلامی این مناطق دارد و هر زمانی که این توافق حاصل انجام شود پیگیری آن از مرکز انجام می‌شود.

فرماندار شهرستان دهاقان با اشاره به بازنشستگی بخشدار شهرستان بیان کرد: پیگیری‌های لازم برای تعیین بخشدار انجام شده و امیدواریم تا هفته آینده شاهد معرفی بخشدار باشیم.

وی با بیان این‌که در توزیع کالاهای یارانه‌ای و تنظیم بازار، رعایت عدالت و صرفه‌جویی در زمان مردم امری ضروری است گفت: اپلیکیشن جامع توزیع شهرستان دهاقان به زودی رونمایی می‌شود ، برقراری عدالت و صرفه‌جویی در وقت و جلوگیری از تشکیل صفوف دریافت کالا از جمله اهداف ساخت این اپلیکیشن است.

 

مطالب مشابه

پیگیری مشکلات بافت فرسوده شهر گلشن (پنجشنبه های پیگیری ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ )    

۱۲ آذر ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهاقان، جلسه هماهنگی های لازم به جهت برگزاری کنگره شهدا با حضور مهندس جمشیدیان فرماندار شهرستان دهاقان در تاریخ ۲۹ آبان ۱۴۰۱ برگزار گردید .  

۳۰ آبان ۱۴۰۱

از تمامی کارگران خلاق و مبتکر، مدیران بنگاه های اقتصادی دعوت بعمل می آید جهت ثبت نام از تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ لغایت ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ به آدرس سایت EMTENAN.MCLS.GOV.IR مراجعه نمائید.  

۲۵ آبان ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهاقان، آئین شروع عملیات اجرایی پروژه شبکه توضیع آب، خط انتقال آب و مخزن ۱۰۰۰ متر مکعبی زمینی شهرکصنعتی پوده و آئین شروع عملیات اجرایی ساختمان نگهبانی و محوطه سازی شهرک صنعتی پوده روز پنجشنبه مورخ ۲۶ آبان ۱۴۰۱ برگزار می‌گردد.

۲۴ آبان ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *